Онлайн-лекція Ярослави Мельник “”Ніжна ростина, пересаджена на камінистий ґрунт”: Ольга з Хоружинських, дружина Івана Франка”

23 березня 2021 р. запрошуємо на онлайн-лекцію

Доповідачка Ярослава Мельник – докторка філологічних наук, професорка кафедри філології Українського католицького університету, лауреатка Міжнародної премії імені Івана Франка 2018 р. «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики». Авторка низки монографій, зокрема: «З останнього десятиліття Івана Франка» (Львів: Інститут Українознавства ім. І. Крип’якевича, 1999), «Іван Франко й biblia apocypha» (Львів: Видавництво УКУ, 2006), «… І остатня часть дороги. Іван Франко. 1908–1916» (Дрогобич: Коло, 2006), «Іван Франко. Благовіщення. Порівняльний дослід біблійної теми» (Львів: Видавництво УКУ, 2009), «…І остатня часть дороги. Іван Франко в 1908–1916 роках», вид. 2-е, випр. і доп. (Дрогобич: Коло, 2016), «Апокрифічний код українського письменства» (Львів: Видавництво УКУ, 2017) і численних наукових статей.

Час проведення16.00 – 17.30

Лекція відбуватиметься онлайн на платформі Google Meet

Зареєструватися можна тутhttps://forms.gle/DEQgjNiUdxyrXfmEA

Ольга Хоружинська. Харків, поч. 1880-х рр.

Навесні 1886 р. (4 травня) з рішучістю і відвагою, що так не єдналися з тендітним виглядом цієї панночки, «образованої і очитаної дівчини», вихованки Інституту шляхетних дівчат у Харкові, з Києва до незвісної їй Галичини вибирається вона, Ольга Хоружинська, аби стати опорою і помічницею для відомого українського письменника, яким уже тоді був Іван Франко. Сам Франко очікував ще більше від майбутнього подружжя:

«Мені здається, що з нашої тихої і скромної хати повинна виходити струя нового, могучого руху, котрого елементи вже тепер проявляються по всіх кутках нашої Галичини, і котрий при нашій помочі повинен міцніти і ширшати…».

Чи судилося збутися цим мріям і сподівань подружжя Франків? Чи стала, зокрема, Ольга «інспіраторкою, дорадницею, підтримкою» для Івана Франка, турботливою матір’ю для їх чотирьох дітей? Про це та про інші сторінки життя Франкової дружини, Ольги з Хоружинських — у лекції Ярослави Мельник, ґрунтованій на скрупульозному вивченні й осмисленні великого корпусу першоджерельного матеріалу.

Іван Франко з дружиною Ольгою в день шлюбу. Київ, 4 травня 1886 р.