Відрита лекція «Жіночий профіль українського модернізму»

19 листопада запрошуємо на відриту лекцію «Жіночий профіль українського модернізму»

Доповідачка: Марія Моклиця, докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (м. Луцьк), авторка монографій («Модернізм як структура. Філософія. Психологія. Поетика», 1998, 2002; «Естетика Лесі Українки (контекст європейського модернізму)», 2011; «Алегоричний код літератури, або Реабілітація алегорії триває», 2017), навчальних посібників («Основи літературознавства», 2002, «Вступ до літературознавства», 2011; «Модернізм в українській літературі ХХ ст..», 2017, інші).

Місце проведення: авд. 405, Гуманітарний факультет, вул. Козельницька, 2а

Час проведення: 13:30-14:50

У лекції «Жіночий профіль українського модернізму» будуть висвітлені кілька постатей жінок-письменниць кінця ХІХ – початку ХХ століття (Леся Українка, Ольга Кобилянська, Катря Гриневичева, Дарія Віконська, Галина Журба), які, на думку лекторки, зробили найбільш вагомий внесок в українську літературу на етапі переходу культури від провінційно-патріархальної до модерної. Також буде розглянуто гендерний аспект модернізму, питання жіночої ідентичності в диспозиції до проблем емансипації, фемінізму і модернізму; “жіноча” тематика і жіноча рефлексія у процесі творчості, стильові і жанрові пошуки жінок-письменниць періоду модернізму.