Зустріч за кавою з д-р Мартою Богачевською-Хомяк на тему: «Жінки сучасних США — зростаюча політична й інтелектуальна сила»

22 березня запрошуємо на розмову за кавою з Мартою Богачевською-Хомяк про роль жінок в сучасній історії США протягом останніх півстоліття.

Місце проведення: авд. 424, Гуманітарний факультет, вул. Козельницька, 2а

Час проведення: 16:15-18:00

Доповідачка: Марта Богачевська-Хомяк, історикиня, почесна докторка УКУ, відома громадська діячка й активістка українського жіночого руху в США, дослідниця жіночого руху, суспільних процесів y Галичині в XIX  ст.,  інтелектуального життя дореволюційної Росії. В минулому віце-президентка Союзу українок Америки. Членка НТШ-а. Сьогодні директорка Лекторію СУА з жіночих студій в УКУ.

Пані Марта народилася 1938 року на Галичині. Наприкінці 1940-х років родина переїхала до США. Навчалась в університеті Пенсільванії, згодом, в Колумбійському університеті. В 1968 році захистила докторську дисертацію з історії російської філософської думки XIX ст. Викладала в університетах Нью-Йорка, Нью-Джерсі, Вашингтона та Гарварду. Вела дослідницьку програму в Національному фонді сприяння гуманітарним наукам у Вашингтоні.

Важливою складовою наукової діяльності пані Марти є дослідження історії українського жіночого руху. За монографію “Білим по білому: Жінки в громадському житті України 1884-1939” вона здобула премію ім. Барбари Гелд Асоціації славісток США та наукову премію ім. Тетяни й Омеляна Антоновичів за 1989 р.

З 2000 по 2006 Марта Богачевська-Хомяк очолювала  Програму наукових обмінів імені Фулбрайта в Україні.

У 2006 нагороджена Орденом княгині Ольги 3-го ступеня.

На фото : Метан Вервір,  Марта Богачевська-Хомяк, Вікторія Нуланд, Таня Хомяк-Салві