Онлайн-лекція “«Ми зрозуміли вагу життєвого діла»: Уляна Кравченко і Наталія Кобринська в жіночому русі Галичини та міжособистісній комунікації”

21 травня запрошуємо на онлайн-лекцію “«Ми зрозуміли вагу життєвого діла»: Уляна Кравченко і Наталія Кобринська в жіночому русі Галичини та міжособистісній комунікації”

Доповідачка: Алла Швець ‒ літературознавиця, докторка філологічних наук, заступниця директора з наукової роботи Інституту Івана Франка НАН України, авторка монографій «Злочин і катарсис: кримінальний сюжет і проблеми художнього психологізму у прозі Івана Франка» (2002), «Жінка з хистом Аріадни: життєвий світ Наталії Кобринської в генераційному, світоглядному і творчому вимірах» (2018).

Час проведення: 16:00-18:00

Зареєструватися можна тут: https://forms.gle/RTnpsb9xjqio73r17

У доповіді на основі маловідомих архівних джерел, епістолярію, присвят Уляни Кравченко буде висвітлено різнобічні аспекти її взаємин з Наталією Кобринською, а також важливі фрагменти тодішнього жіночого руху, залаштункові колізії із авторками «Першого вінка», напружену ситуацію в Станіславському «Товаристві руських женщин», пристрасті в письменницькому середовищі й політичних таборах. Йтиметься й про чимало фактів із життєпису самої Уляни Кравченко, зокрема про її нелегкий учительський досвід, видавничу історію творів, участь в жіночому русі, непорозуміння з народовцями, взаємини з Франком та його дружиною Ольгою Хоружинською, Олександром Кониським, Олесею Бажанською, наддніпрянками Катрею Мельник та Оленою Доброграєвою. Спробуємо відповісти на запитання: Хто і де познайомив Уляну Кравченко з Н. Кобринською? Якою була її перша рецепція старшої приятельки? Чому Уляна Кравченко не поїхала з Кобринською на студії до Швейцарії? Через що «галицька нігілістка» конфліктувала з народовцями? Як дійшло до першого жіночого альманаха? Хто винен, що Улянині «Спогади учительки» не потрапили до «Першого вінка»? Яких перешкод зазнавав жіночий рух в Галичині?