Онлайн-лекція Наталі Тихолоз «Донька Титана… чи не тільки? Батьківська тінь і власний голос у життєтворчому світі Анни Франко-Ключко»

25 вересня 2020 р. запрошуємо на онлайн-лекцію

Доповідачка: Наталя Тихолоз – літературознавиця, франкознавиця, кандидатка філологічних наук, старша наукова співробітниця, доцентка кафедри української преси Львівського національного університету імені Івана Франка, співавторка науково-просвітницького інтернет-проекту ФРАНКО: НАЖИВО / FRANKO: LIVE. Авторка книг «Казкотворчість Івана Франка» (2005), «Ізмарагди Франкового казкосвіту» (2006), співавторка колективних монографій «Міфопоетичні образи в художньому світі Івана Франка» (2007), «Стереометрія тексту: Студії над поетичними творами Івана Франка» (2010) та науково-популярного видання «Франко від А до Я» (2016), упорядниця видань «Semper magister et semper tiro: Іван Франко та Осип Маковей» (2007), «Андрій Франко. Найдорожчий помічник: творчий доробок» (2017), співупорядниця двотомника «Тарас Франко. Вибране» (2015).

Час проведення: 16.00 – 18.00

Зареєструватися можна тут: https://forms.gle/GtR87RUZnHKy8ZCw6

Як воно – зростати у силовому полі і водночас немовби «у затінку» Великого Батька? Славетне прізвище – дар чи прокляття, випробування чи привілей? Обов’язки перед матір’ю – категоричний імператив чи травматизуючий чинник? Як це – бути четвертою, найменшою дитиною і єдиною дівчинкою в багатодітній творчій сім’ї? Що потрібно зробити, щоб здобути право на власний голос – і на вдячну пам’ять – без огляду на родинний контекст?

Історія Анни Франко (в заміжжі Ключко), єдиної доньки Івана Франка і водночас надзвичайно цікавої й багатогранної самоцінної творчої особистості – не тільки про це. Але й про це також. А ще про ностальгію як емоційну домінанту психології творчості, про майже столітню одіссею різними містами, країнами й материками, про родинну драму і пошуки власного дому… І про смерть у притулку. Та найголовніше – це історія про жінку, яка попри всі тиски, впливи, історичні катаклізми та особисті колізії спромоглася витворити осібний і багатогранний життєтворчий світ: приватний, родинний, художній, мемуарний, публіцистичний…

Про все це і не тільки – у доповіді, заснованій на численних архівних, мемуарних та епістолярних джерелах, почасти вперше введених у науковий обіг.