Онлайн-лекція Оксани Дудко «Олена Степанів і Софія Галечко: «трішки химерні» ікони національного руху»

25 листопада 2020 р. запрошуємо на онлайн-лекцію

«Олена Степанів і Софія Галечко: «трішки химерні» ікони національного руху»

Доповідачка: Оксана Дудко – кандидатка історичних наук (Львівський університет імені Івана Франка, 2011). Працює дослідницею у Центрі міської історії та пише дисертацію про українських солдат-галичан під час Першої світової війни та революції в Університеті Торонто. Наукові зацікавлення: історія насильства, історія Першої світової війни та революції, історія театру, культурна історія, театральне та виставкове кураторство. Остання публікація: “Riflemen Art: Visualising ‘the Ukrainian War,’” in Nationalism and Cosmopolitanism in Avant-Garde and Modernism: The Impact of World War I, edited by Lidia Głuchowska, Vojtěch Lahoda. (Praga: Artefactum, forthcoming).

Час проведення16.00 – 18.00

Зареєструватися можна тут: https://forms.gle/2kUUq6WocW21xcE5A

Бажання галицьких українок воювати у Першій світовій війні здивувало, зацікавило й стривожило українських вояків і мешканців Галичини. Новизна ідеї про жіночу воєнну службу одразу перетворила українських січових стрільчинь на ікон національного руху. Вони стали проекцією патріотичних фантазій, романтичних мрій і популярних стереотипів галицького населення про ідеальне українське суспільство майбутнього. На прикладах з п’єс про Олену Степанів і Софію Галечко, лекторка розгляне, як на перехресті конфліктуючих уявлень про націоналізм, війну і жінок формувалися образи патріотичної воячки та ідеальної української жінки у галицькому воєнному та повоєнному суспільстві.