Відкрита лекція «Осягнення жіночої реальності у літературі ХХІ ст. (аналіз творчості лауреаток Нобелівської премії в галузі літератури)»

11 травня  запрошуємо на відкриту лекцію «Осягнення жіночої реальності у літературі ХХІ ст. (аналіз творчості лауреаток Нобелівської премії в галузі літератури)»

Доповідачка: Легка Наталія  – к. філ. н., асистентка кафедри етики, естетики і культурології філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Місце проведення: cемінарська кімната (авд. 424), Гуманітарний факультет, вул. Козельницька, 2а

Час проведення: 16:15-17:30

дорісНобелівська премія в галузі літератури є однією з найбільш престижних і, безумовно, найбільш відомих нагород у світі. Однак, як це не прикро, переважно письменники, удостоєні цієї відзнаки, так і залишаються малозначимими в широкій читацькій аудиторії.  Водночас  у своїй творчості вони озвучують складні гостросоціальні питання, які знаходять відгук у суспільстві. Усе це часто формує певний  узагальнений стереотипний образ того чи іншого автора.

morrison_1Якщо ти пишеш про жінок, то як ти можеш не бути феміністкою? Якщо у своїй творчості не відстоюєш традиційних сімейних цінностей, то ти точно феміністка! А якщо ти жінка і не пишеш про жінок — то яка з тебе феміністка? Як можна писати про сім’ю та шлюб в позитивно й заплющувати очі на  порушення прав жінки?! Зачароване коло, в яке потрапляють жінки-письменниці, а розривають нобеліантки.

Доріс Лессінг (“Золотий щоденник”, “Бен серед людей”, “Щілина” та ін.), Ельфріда Елінек (“Піаністка”, “Хіть”, “Клара Ш.” та ін.), Еліс Манро (“Життя дівчаток і жінок ”, “Занадто багато щастя”, “А хто ти, власне, така?” та ін.), Тоні Моррісон (“Любов”, “Улюблена”, “Пісня Соломона” та ін.) – лише кілька імен блискучих прозаїчинь, у творчості яких нового звучання набувають питання жіночності та сексуальності, проблем материнства, взаємин між жінками та чоловіками.