Відкрита лекція “Митці з Кафе миру. Ярослава Музика та коло її друзів”

15 вересня 2016 р. запрошуємо на відкриту лекцію в рамках програми Лекторію СУА з жіночих студій «Митці з Кафе миру. Ярослава Музика та коло її друзів»

Олександра Гнатюк

Доповідачка: д-р Оля Гнатюк – професор Центру східноєвропейських досліджень Варшавського університету та НаУКМА, перекладачка, громадська діячка, членкиня Польського та Українського ПЕН-Клубу.

Місце проведення: cемінарська кімната (авд. 424), Гуманітарний факультет, вул. Козельницька, 2а

Час проведення:15:00-16:30.

Мистецьке життя Львова міжвоєнного періоду описували нераз, однак дослідники рідко звертали увагу на те, яку роль відігравали в ньому жінки. Лише сьогодні їхня творчість повертається до нас і промовляє, майже століття по тому, вже навіть не до внуків, а до правнуків. Лекція присвячена тому, про що не говорять традиційні історики, що досі не привернуло уваги дослідників жіночого руху – ролі видатних жінок під час війни.

Ярослава Музика

Ярослава Музика була співзасновницею та головою Асоціації незалежних українських митців (АНУМ, 1931–1939). Під час війни перебувала у Львові. Після війни її арештували за підтримку зв’язків з українським підпіллям. Відіграла важливу роль у формуванні середовища львівських шестидесятників.

Марґіт Сельська

Маґріт Рейх-Сельська й досі залишається в тіні свого чоловіка, Романа Сельського. Вона, єврейка за походженням, пережила майже всю війну у Львові. В найскрутніший час розписувала спільно з чоловіком та його другом церкви і костьоли неподалік Львова. Не залишила свідчень ані про цей час, ані про тих, хто її рятував.

Дебора Фоґель

Дебора Фоґель до недавна була більше відома як подруга Бруно Шульца. Лише недавно, завдяки перекладові Юрка Прохаська, найвидатніша єврейська поетка у Львові міжвоєнного часу, прийшла до українського читача. Вона загинула у львівському ґетто разом з чоловіком і сином.