Відкрита лекція “Свята Макрина Молодша – учителька та наставниця Великих Кападокійців”

25 жовтня 2016 р. запрошуємо на відкриту лекцію в рамках програми Лекторію СУА з жіночих студій на тему: «Свята Макрина Молодша – учителька та наставниця Великих Кападокійців»

Доповідачка: ліц. Ігнатія Гаврилик, асистент кафедри богослов’я

Місце проведення: cемінарська кімната (авд. 101), Філософського-богословський факультет

Час проведення:16:15-17:30

makryna2Роздумуючи про історію Церкви, розвиток її вчення, ми зазвичай звертаємося до великих отців, подвижників та учителів, які упродовж історії мали неабиякий вплив на розвиток подій. Зрідка серед списку великих мужів Церкви промайне одне-друге жіноче ім’я. Ми звиклися з думкою, що жіноцтво не відігравало якоїсь вирішальної ролі у Церкві і не мало впливу на вирішення важливих церковних питань, а тим більше догматичних суперечок. Чи справедливим є таке переконання, яке століттями побутує у церковній спільноті? Чи справді жіночі постаті є аж такими непомітними і неважливими в історії Церкви? Чи може, радше, ми замало знаємо про них і тому не вміємо належно їх оцінити?

На ці та подібні запитання шукатимемо відповіді на нашій відкритій лекції на тему: «Свята Макрина Молодша – учителька та наставниця Великих Кападокійців». Брат Макрини єпископ Григорій Ниській у двох своїх творах, присвячених сестрі, представляє її як «ідеал християнського вчителя та філософа, яка шукала Бога цілим своїм серцем і умом». На прикладі життя великої подвижниці IV ст. спробуємо побачити, який насправді вплив мала жіноча постать у житті великих мужів і як можемо окреслити жіночу харизму у містичному тілі Церкви.