Відкрита лекція Анастасії Мишусти «Досвід згуртування українок в еміграції на прикладі українських жіночих організацій міжвоєнної Чехословаччини (1921-1939 рр.)»

5 листопада 2021 р. запрошуємо на лекцію «Досвід згуртування українок в еміграції на прикладі українських жіночих організацій міжвоєнної Чехословаччини (1921-1939 рр.)»

Доповідачка – Анастасія Мишуста – кандидатка історичних наук, старша викладачка кафедри філософії, соціології та історії Дніпровського державного аграрно-економічного університету (м. Дніпро). Сфера наукових зацікавлень: жіноча історія як напрям історичних студій. Українські жіночі організації міжвоєнного періоду в еміграції. Гендерне виховання.

Час проведення: 15.30 – 17.00

Місце: авд. 204, Центр Митрополита Андрея Шептицького, Український католицький університет (вул. Стрийська, 29)

Лекція присвячена досвіду об’єднання українок та створення офіційних організацій у міжвоєнній Чехословаччині. Мова йтиме про:

• Секцію допомоги жінкам і дітям при Українському громадському комітеті;
  • Громаду українських студенток;
  • Український жіночий союз у Празі;
  • празьку філію Української жіночої національної ради;
  • Союз українок-християнок у Подєбрадах;
  • Гурток старших почастунок «Україна».

Діяльність зазначених організацій була ефективною у різних напрямках, наприклад, надання матеріальної допомоги, запровадження просвітницьких та освітніх студій, участь у міжнародному жіночому русі.