Відкрита лекція Андрія Павлишина “Археологія долі: пошуки львівських познак Юлії Рінґель-Кайль (1902–1943)”

23 травня 2023 року запрошуємо на відкриту лекцію «Археологія долі: пошуки львівських познак Юлії Рінґель-Кайль (1902–1943)»

Доповідач – Анадрій Павлишин – історик, перекладач, викладач Українського католицького університету, член Українського ПЕН, редактор коментарів мережного ресурсу «Еспресо». У 2013–2014 роках працював над підготовкою наукової праці «Просопографічний портрет Антона Крушельницького на тлі епохи». В УКУ читав спецкурси «Особливості інтерпретації міжетнічних конфліктів у Західній Україні в роки Другої світової війни в джерелах особового походження», «Стратегії конструювання модерної української нації в ХХ-ХХI ст.», «Теорія тоталітарних режимів як інтерпретаційна гіпотеза при вивченні новітньої історії України», «Українсько-польські стосунки у ХХ-ХХI ст.», трансляторіум для магістерської програми. Від 2019 веде на кафедрі культурології УКУ конверсаторіум «Культури спротиву й інакодумства».

Творчий доробок складається з публіцистики, есеїстики, перекладів понад 3 тисяч статей і понад 50 книжок з польської та англійської мов.

Час проведення16.30–18.00

Місце проведенняГуманітарний факультет Українського католицького університету, авд. 424 (семінарська кімната) (м. Львів, вул. Козельницька, 2а)

Юлія Рінґель-Кайль, скульпторка і майстриня прикладного мистецтва, видатна представниця польського art deco, була убита нацистами в тюрмі Пав’як у Варшаві в 1943 році, маючи всього 41 рік.

Юлія Рінґель-Кайль

Вона народилася в Стрию, проте сформувалася як особистість і отримала мистецьку освіту у Львові, де був її рідний дім і де вона у 1939-1941 роках активно працювала на новоствореній кераміко-скульптурній фабриці. Проте кар’єру дизайнерки зробила у Варшаві. Мисткиня була авторкою понад 400 проєктів ваз, кубків, сервізів і столового приладдя, експонованих на Всесвітній Виставці в Нью-Йорку 1939 року та ужитих в інтер’єрі Польського павільйону на Всесвітній Виставці «Мистецтво і техніка в сучасному житті» в Парижі в 1937 році. Попри яскраве і плідне життя, від львівської родини Рінґелів майже не лишилося слідів, випалених вогнем Шоа. Історик і перекладач Андрій Павлишин розповість 23 травня про пошуки познак видатної дизайнерки у Львові та Варшаві, увічнення пам’яті про неї.