Відкрита лекція Богдана Чуми “Голоси невидимих: жіноча історія іспанського консульства в Одесі XIX століття”

22 березня 2023 р. запрошуємо на відкриту лекцію «Голоси невидимих: жіноча історія іспанського консульства в Одесі XIX століття»

Доповідач – Богдан Чума – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії Гуманітарного факультету УКУ, керівник Навчально-дослідної програми «Іберійські студії в УКУ».

Час проведення16.30–18.00

Місце проведенняГуманітарний факультет Українського католицького університету, авд. 424 (семінарська кімната) (м. Львів, вул. Козельницька, 2а)

«П[ані] Наталія Бларамберґ де Кастільйо, уклінно просить Вельм[ишановного] п[ана] Державного міністра милостиво надати їй дозвіл для поїздки в Малаґу, де за наказом Й[ого] В[еличності] перебуває її Чоловік; паспорт повинен послужити згаданій Пані, її трьом донькам і служниці з її донькою. Наперед дякую В[ашій] С[вітлості] за вказану милість.»

Цього листа 16 лютого 1832 року написано в Мадриді дружиною першого іспанського консула в Одесі у 1804–1825 роках Луїса дель Кастільйо. І це перший відомий мені (Богданові Чумі) документ, створений жінкою і про жінок. Отож, у моїй доповіді спробую показати історію іспанського консульства в Одесі з точки зору жінок, що залишалися невидимою у цій чоловічій грі, але відіграли важливу роль в успіхах чоловіків.