Презентація українського перекладу книжки Енцо Б’янкі «Ісус і жінки»

Український переклад книжки  італійського католицького богослова, засновника міжконфесійної чернечої спільноти в Бозе Енцо Б’янкі «Ісус і жінки» був презентований 3 лютого 2021 р. в Івано-Франківській богословській академії Івана Золотоустого.

Фото: Павло Гедзик

Презентація була організована Центром СУА з жіночих студій в УКУ спільно із Івано-Франківською академією Івана Золотоустого, Науково-видавничим об’єднанням «Дух і літера», Відкритим православним університетом святої Софії-Премудрості та ресурсом «Нова бібліотека Софії-Мудрості».

Фото: Павло Гедзик

Авторкою українського перекладу книжки є пані Галина Теслюк – керівниця Центру  СУА з жіночих студій в УКУ, кандидатка наук з богослов’я, доцентка кафедри біблійних наук філософсько-богословського факультету Українського католицького університету. Пані Галина поділилась своїм досвідом перекладу книжки, зробивши наголос на цінності та актуальності осмислення ролі жінок у християнстві. За словами пані Галини, Енцо Б’янкі вдалося доступною та легкою для читання мовою, аргументувати ідею про самоцінність та гідність жінки через аналіз історій зустрічей Ісуса з жінками у синоптичних Євангеліях і окремо у Євангелії від Йоана. У кожній із цих історій Ісус демонструє ставлення до жінки (чи то до хворої на кровотечу, чи до жінки-чужинки, чи до убогої вдови тощо) як суб’єктної: незалежно від соціальної ролі чи статусу, тілесних особливостей чи то достатку, для Ісуса кожна із цих жінок – це в першу чергу «особа, котру можна любити».

З вітальним словом онлайн виступив і автор книжки Енцо Б’янкі, розповівши про ідею її написання, а також акцентувавши увагу на актуальній темі місця жінки у сучасному суспільстві, а зокрема, у християнстві,  яка все ще потребує ґрунтовних досліджень.

Модератор презентації – філософ та громадський діяч, співзасновник і директор Науково-видавничого об’єднання «Дух і літера»Костянтин Сігов, цитуючи рядки із книжки Енцо Б’янкі, відзначив наскільки потрібним  для сьогодення є повернення Церкви до того, аби надихатися словами Ісуса про жінок, приймаючи їх думки та почуття і дослухаючись до них, адже важливою є  особа жінки, її здібності та рівна з чоловіком богоподібність.

Фото: Павло Гедзик