Центр СУА з жіночих студій в УКУ успішно зреалізував соціально-просвітницький проєкт для дівчат підлітковго віку “Дорослішай впевнено!”

2-4 липня 2021 року за фінансової підтримки Союзу Українок Америки  і в межах діяльності Центру СУА з жіночих студій в УКУ, у співпраці з благодійною організацією «Благодійний фонд Анни-Марії», громадською організацією «Турбота в дії» та за підтримки управління «Служба у справах дітей» департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради відбувся тренінг для дівчат підліткового віку «Дорослішай впевнено!»

Цільова аудиторія тренінгу – дівчата підліткового віку (14-18 років) з багатодітних малозабезпечених сімей та сімей, що опинились в складних життєвих обставинах з м. Львова та Львівської області. Метою заходу було підтримати дівчат, які стоять на порозі дорослого життя, додати їм впевненості, допомогти їм прийняти себе і полюбити, але водночас стимулювати їх до навчання і саморозвитку.

Тренінг розпочав о. Олег Кіндій темою «Історія полювання на слонів, або чому Гітлер був жорстокий, і як відновити власну гідність». о. Олег говорив з дівчатами про сім’ю, про стосунки в сім’ї і про те, що ж робити, якщо не все в наших сім’ях ідеально. Він наголосив дівчатам на важливості вибору кола спілкування та підтримки з боку знайомих. Ну і, звісно ж, наскрізною темою було відчуття присутності Бога в нашому житті.

Наступного дня з психологинею Олею Іваненко в тренінгу «Я – гарна. Прийняття себе через призму образу тіла» дівчата роздумували про мінливість власного тіла впродовж всього життя, а особливо у підлітковому віці. В презентації використовувались відео ролики фірми DOVE, які показують «фотошоп в дії» при зображенні жіночого тіла та обличчя в рекламі і наскільки нереалістичним є віртуальний медійний світ краси у порівнянні з природнім станом людини. Звісно ж поговорили про поведінкові методи, які стануть в нагоді для створення кращого образу сприйняття себе.

Працювати в жіночому колі і не запросити для бесіди лікаря-гінеколога на зустріч – це майже неможливо. Саме тому в темі «Між нами – дівчатами» Ірина Кучка, акушерка-гінекологиня I категорії, розповідала дівчатам про важливість розуміння свого тіла та правильної гігієни, але й не тільки. Як виявилося, дівчата мали багато запитань до тренерки, чим приємно здивували бажанням більше дізнатися про фізичне здоров’я.

Фінанси теж є невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. В підлітковому віці в дітей часто виникає спокуса «швидких грошей», і в погоні за ними діти потрапляють в кредитні пастки. Юлія Городинська, фінансова консультантка, говорила з дітьми про керування власними фінансами (хай і невеликими поки-що!), про вміння відкладати «на мрію», про небезпеку кредитів і багато іншого.

На завершення з Ірою Іванюк, професійною коучинею в сфері комунікації  та особистого зростання, говорили про мотивацію, про самооцінку, і знову ж таки про прийняття себе.  «В мене є Я» –  так називалась тема зустрічі. Після презентації та вправи, запропонованої тренеркою, дівчата змогли визначити свої сильні сторони і зробити самопрезентацію, використовуючи освоєні навики комунікації.

Завершуючи тренінг, ми запитали дівчат, з якими думками чи постановами вони повертаються додому. І ось їхні відповіді:

«Я зрозуміла, що важливо вчитися пізнавати себе», «в житті потрібно шукати плюси, а не лише мінуси», «я отримала нові навики комунікації та спілкування», «я відкрила себе по-новому», «варто любити себе такою, як я є», «я стала за ці дні впевненішою у собі і ближчою до мети», «не потрібно боятися відкриватися до світу», «я навчилася любити себе і приймати себе впевненіше», «я спробувала відкритися в ці дні до інших», «треба розставляти пріоритети  в житті», «сьогодні я вперше сама собі сказала, дивлячись в дзеркало, що я гарна»…

Кожна з учасниць просила не забути запросити її, як-тільки буде нагода, на схожі наступні заходи. Слухаючи відгуки дівчат, ми роздумували над тим, що

«ми не можемо заставити людей почути те, що вони не готові слухати, але не варто недооцінювати силу посіяного насіння!»

Сподіваємось, засіяне нами насіння проросте і дасть свої плоди.  На згадку кожна учасниця отримала горнятко-баночку з надписом «Насолоджуйся цим чудовим моментом!». В цей спосіб ми наче пробували пролонгувати спогади і ефект від проведеного тренінгу.