mz

У травні 2011 року під час ХХІХ Конвенції Союзу Українок Америки було прийнято рішення створити сталий фонд у сумі 100 тис. амер. доларів для розвитку програми жіночих студій в Українському католицькому університеті. Делегатки одноголосно проголосували за цю ініціативу.  В перемовинах з керівництвом УКУ була узгоджена назва програми – Лекторій СУА з жіночих студій – і вирішено, що дана програма функціонуватиме в межах Гуманітарного факультету. Урочисте відкриття програми  відбулося 3 вересня 2012 р., в день початку навчального року. З приводу відкриття програми президент УКУ, владика Борис зазначив: «Це дуже відповідальний момент в нашому університеті. Питання жінки для нас завжди було важливим. У спокійний второпний спосіб ми досягли певних результатів. Наприклад, без особливих фанфар від 1994 року в УКУ вчаться і здобувають ступені з богослов’я жінки (уже є кілька сотень жінок-богословів). Цього не було в українській історії ніколи». Інавґураційну лекцію прочитала професорка Марта Богачевська-Хомяк, директорка Лекторію, авторка монографії «Жінки у громадському житті України 1884-1938», громадська діячка та активістка жіночого руху в США.