В УКУ заснували Лекторій жіночих студій

3 вересня, у день початку навчання для студентів Українського католицького університету, УКУ офіційно відкрив лекторій Союзу українок Америки з жіночих студій. Інавґураційну лекцію прочитала професор Марта Богачевська-Хом’як, авторка монографії «Жінки у громадському житті України. 1884-1939», активістка українського жіночого руху в США.

«Протягом 87 років нашого існування Союз українок Америки велику уваги приділяв освіті, а тому на своїй 29-тій конвенції вирішив продовжувати справу наших численних попередниць  – об’єднання українських жінок заради однієї мети, яку Мілена Рудницька визначила як «залишатися вірним внутрішній правді», і заснував дарчий фонд для відкриття лекторію жіночих студій в УКУ», – розповіла про історію заснування Лекторію Голова Союзу українок Америки Мар’яна Заєць.

«Це дуже відповідальний момент в нашому університеті. Питання жінки для нас завжди було важливим. У спокійний второпний спосіб ми досягли певних результатів. Наприклад, без особливих фанфар від 1994 року в УКУ вчаться і здобувають ступені з богослов’я жінки (уже є кілька сотень жінок-богословів). Цього не було в українській історії ніколи», – зазначив ректор УКУ владика Борис Ґудзяк.

В кожному семестрі лекторій пропонуватиме на вибір студентам УКУ курс з жіночих студій. Академічним керівником цієї програми стала доктор Марта Богачевська-Хом’як. Лекторами будуть українські та закордонні вчені із світовим ім’ям.

Щомісяця лекторій проводитиме семінар фахівців з жіночих студій. Уже бібліотека УКУ розпочала збір спеціалізованої бібліотечної колекції з жіночих досліджень. Лекторій, який буде також відкритим для всієї академічної спільноти Львова, розпочне вивчення жіночих студій з історичної перспективи, пізніше будуть курси з лінгвістики, культури, кіно, політології, тощо.

Прес-служба УКУ